Иванден во храмот „Рождество на свети Јован Крстител“ во Бутел

На 7 јули 2024 година, ден кога Црквата гo прославува Рождеството на чесниот славен Пророк, Претеча и Крстител Господов Јован – Иванден, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г. г. Стефан богослужеше и проповедаше на Светата  Литургија во храмот посветен на рождеството на св. Јован Крстител, во Бутел.

Извор: https://mpc-spe.mk/arhiepiskop/aktivnosti/ivanden-2024/