Литургија во Ново Село

Денеска во Неделата на раслабениот, Викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Света Божествена Литургија во манастирот на Свети Вмч. Георгиј Победоносец и Свети Антониј Велики во Ново Село.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.