Сослужување во Струмичката епархија

На денот кога Црквата го празнува споменот на Преподобен Наум Охридски Чудотворец, Неговото Високопреосвештенство митрополитот крушевско-демирхисарски г. Јован отслужи Божествена Литургија во манастирот во Водоча, во сослужение на Високопреосветениот митрополит струмички г. Наум.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Извор: https://www.facebook.com/tiveriopol.mk/posts/pfbid02qUzsRWgMWLhZGNJAj2nCAZSKkWkQDjKjW8Mb4228HD63M9nmU2T8LZbyoF9NDGVtl