Сослужување во Струмичката епархија

Во сабота, 17 февруари 2024 год., викарниот Епископ Стобиски г. Јаков отслужи Света Божествена Литургија во храмот на Свети Великомаченик Георгиј Победоносец и Преподобен Антониј Велики во Ново Село во сослужение со Високопреподобниот Архимандрит Данило од СПЦ, директор на Патријаршиската управна канцеларија.

Верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.