Прослава на Светите Тивериополски маченици во Струмица

На празникот на Светите Тивериополски свештеномаченици – заштитници на градот Струмица, во црквата „Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици“, Архиjерејска Божествена Литургија отслужи епископот Нишки г. Арсениј, во сослужение на Митрополитот Струмички г. Наум, Митрополитот Тетовско-гостиварски г. Јосиф,епископот Делчевско-каменички г. Марко и епископот Стобиски Јаков.

Извор: https://tge.mk/product/svetite-tiveriopolski-sveshtenomachenitsi