Митрополитот Kрушевско-демирхисарски г. Јован и Викарниот епископ Дремвицки г. Давид сослужуваа во Захумско-херцеговската епархија на Српската православна црква

Во неделата на блудниот син, Света архијерејска Литургија во Соборниот храм на Преображението Господово, во Требиње, Босна и Херцеговина, служеше…