Митрополитите Преспанско-пелагониски Петар и Црногорско-приморски Јоаникиј богослужеа во Цетињскиот манастир

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Преспанско-Пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски на Македонската православна црква – Охридска архиепископија г. Петар, кој деновиве престојува во…