Средба на Архиепископот Австралиски од Цариградската Патријаршија со Премиерот на Грција

Фотографија: orthodoxianewsagency.gr Премиерот на Грција, г. Киријакос Мицотакис и Архиепископот Австралиски г. Макариј, од Цариградската Патријаршија, имаа средба во канцелариите…