Средба на Цариградскиот Патријарх со Францускиот претседател и со претставници на Римокатоличката црква во Франција

Неговата Светост Цариградскиот Патријарх г.г. Вартоломеј во понеделник, 22 април 2024 година, имаше официјална средба со Неговата Екселенција Претседателот на…