Сослужување во Струмица

Во петтата недела од Великиот пост, посветена на Света Марија Египетска, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Света Божествена Литургија во…

Петти Акатист на Пресвета Богородица, Исповед на Свештенството и Редовно Епархиско Собрание на АКМПЕ, во Катедралниот Храм „Раѓање на Пресвета Богородица“

Известува: о. Горан Трпчевски На 19 април 2024 година, со благослов од надлежниот Епархиски Архиереј на Американско-канадската Македонска Православна Епархија,…