Спротивно на Цариградската патријаршија, Струмичкиот Митрополит Наум тврди дека таа не ѝ поставила услови на MПЦ-ОА

Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Струмички г. Наум даде интервју за информативниот портал Радио Струмица Нет, кое во продолжение го пренесуваме во…

Сослужување во Романија

На празникот Источен петок – Балаклија, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Струмички г. Наум отслужи Божествена Литургија во сослужение со надлежниот Архиереј…