Сослужување во Романија

На празникот Источен петок – Балаклија, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Струмички г. Наум отслужи Божествена Литургија во сослужение со надлежниот Архиереј – Архиепископот на Арџеш и Мушчел г. Калиник, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Арџеш, Романија.

Верниот народ на Литургијата се причести со Светите Христови Тајни.

Извор: https://www.facebook.com/tiveriopol.mk/posts/pfbid02zWdWeNaSb4MSkRTomiyiHSn4uANdLeaWTsZnmhsu9unuubK6DtgxkkrZQk3fkinQl