Освет на Ветерниците во атарот на с. Богословец

На 21.05.2024 година, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски и на Јустинијана Прва г.г. Стефан во присуство на Надлежниот Епархиски Архиереј Митрополитот Брегалнички г. Иларион, изврши освет на Ветерниците за производство на електрична енергија во атарот на с. Богословец, светиниколско.

Извор: https://www.bregalnickaeparhija.org.mk/