Се упокои во Господа Протојереј-ставрофор Николче Ѓорѓев од Штип

На 21.03.2024 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на Неговото Преосвештенство Епископот Делчевско-каменички г. Марко и свештенослужители…