Условите на Цариградската Патријаршија се неприфатливи за Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија

Неговото Високопреосвештенство митрополитот Преспанско-пелагониски и администратор Австралиско-новозеландски г. Петар гостуваше во емисијата „Студио 10“ на ТВ 24. Одговарајќи на новинарските…