Претстоителот и делегација на Православната црква во Америка во посета на Цариградската патријаршија и на Романската православна црква

Претстоителот на Православната црква во Америка, Неговото Блаженство Митрополитот Вашингтонски и Архиепископ на Америка и Канада Тихон и делегација на…

Порака на Романскиот Патријарх Даниил за Неделата на родителите и децата: Како да се надмине денешната криза на семејството

Романскиот Патријарх г.г. Даниил објаснува како да се надмине денешната криза на семејството, во неговата пораката по повод „Неделата на…

Сослужување во Романија

На празникот Источен петок – Балаклија, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Струмички г. Наум отслужи Божествена Литургија во сослужение со надлежниот Архиереј…